Altyapı Tıkanıklığı Çözüm Merkezi
Çalışma Saatlerimiz
00:00 - 23:59

MUTFAK TIKANIKLIĞI AÇMA

     Tıkanmış bir mutfak lavabosu can sıkıcı olabilir, ancak çözümler var. Bu yazıda tıkanan mutfak lavabosu çözümleri ele alınmıştır. Sıralanan nedenlerden biri ya da birkaçı tıkanıklığınızı çözebilir.

  • Karbonat ve Tuz Kullanımı

     Tıkanan mutfak lavabosuna bir buçuk su bardağı ölçüsünde karbonatı lavabonun içine boşaltın. Döktüğünüz karbonat miktarının yarısı kadar tuz dökün. Bir buçuk saat kadar bekleyiniz ardından bir litre kadar sıcak suyu lavabonun giderine doğru boşaltın.

  • Bulaşık Deterjanı Kullanımı

        Bulaşık deterjanının yarısını lavabo giderine dökün. Hemen lavaboyu tıpa vb. yardımıyla tıkayın. Ardından bir leğen veya kova dolusu sıcak suyu lavaboya dökün. Sıcak suyu döktükten sonra çatal vb. yardımıyla lavaboyu tıkandığınız cisimi çıkartın. Ancak sıcak su olduğu için elinize değmemesine dikkat edin. Bu çözüm yolu da mutfak tıkanıklığı açma işleminize yardımcı olabilir.

  • Asit Kullanımı

       Eğer mutfak lavabonuzdaki tıkanma yağdan kaynaklıysa sirke, limon suyu gibi asit içeren maddeleri tıkanıklık noktasına verin.

  • Asetik Asit Kullanımı

   Asetik asit kullanımı tıkanıklığı açmak için kullanılabilecek bir çözümdür. Bu madde dikkatli kullanılması gerekir. Asetik asit, lavabonun deliğine dökün sonra da birkaç saat bekleyin ve ardından sıcak suyla yıkayın. Mutfak lavabosu tıkanma sorununuzu ortadan kaldırabilir.

  • Sıcak Su Kullanımı

      Herhangi bir katkı maddesi içermeyen en az iki litre sıcak suyu doğrudan tıkanıklığın üzerine döktüğünüzde tıkanıklık basitse bu çözüm işe yarar. Yarım saat içinde bu çözümde başarılı olamazsanız başka bir çözüme geçebilirsiniz.

      Tuvalet pompası kullanımı ile tıkanıklığı çözmeye çalışabilirsiniz. Bu yol mutfak tıkanıklığı açmak için işe yarayabilir. Eğer bu çözüm yolu da işe yaramazsa bir başka çözümü de deneyebilirsiniz.

  • Sıvı Sabun Kullanımı

   Markası ne olursa olsun en az yarım bardak su katılmadan sabun tıkanıklığa dökülebilir. Sıvı sabun tıkanıklığa neden olan nesne ya nesneleri hareket ettirebilir.

  • Kimyasal Kullanımı

    Mutfak gideri açıcı kullanabilirsiniz. Ancak bu kimyasallar gider borularınıza zarar verebilir.

  • Profesyonel Destek

    Can Alt Yapı Tesisat firmasından profesyonel destek alarak mutfak tıkanıklığı açma işleminizde kesin sonuçlar elde edebilirsiniz. Acil bir durumda bize 7/24 ulaşabilirsiniz. Hemen arayın, dakikalar içerisinde probleminizi çözelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Sonuç

Hemen Arayın
WhatsApp