Altyapı Tıkanıklığı Çözüm Merkezi
Çalışma Saatlerimiz
00:00 - 23:59

TUVALET TIKANIKLIĞI AÇMA

      Tuvalet tıkanıklığı can sıkıcı bir durum olabilir, lakin çözümleri vardır. Bu yazımızda, tuvalet tıkanıklığı çözümlerini maddeler halinde ele alıyoruz.

  • Sıcak Su Kullanımı

  En az iki litre ölçüsünde sıcak suyu hiçbir katkı maddesine gerek kalmadan direkt olarak sıcak suyu tıkanıklığın üzerine döktüğünüzde eğer tıkanıklık basit ise bu çözüm gayet işe yarayabilir. Bu çözümün nedeni ise tuvaletin yerçekimiyle çalışmasındandır. Bu çözüm yoluyla yarım saat gibi bir vakit içerisinde başarılı olamadıysanız başka bir çözüm yoluna geçebilirsiniz.

  • Tuvalet Pompası Kullanımı

     Tuvalet pompası kullanımı ile tıkanıklığı çözmeye çalışabilirsiniz. Bu yol tuvalet tıkanıklığı açmak için işe yarayabilir. Eğer bu çözüm yolu da işe yaramazsa bir başka çözüme geçebilirsiniz.

  • Sıvı Sabun Kullanımı

     En az yarım su bardağı, marka fark etmeksizin su katılmamış sıvı sabunu tıkanıklığın üzerine dökebilirsiniz. Bu yol ile tıkanıklığa neden olan nesne ya da nesneleri yerinden kaydırabilirsiniz. Sıvı sabun kullanımı da tıkanıklığı çözmezse bir başka çözüm maddesine geçilebilir.

  • Karbonat ve Sirke Kullanımı

     1 çay bardağı karbonat ile 1 su bardağı sirkeyi sıcak suya karıştırarak tuvaletinize dökebilirsiniz. 2 ya da 3 saat içerisinde karışım tıkanıklık bölümünü açabilir. Eğer işe yaramadıysa bir sonraki maddeye geçiniz.

  • Fiziki Baskı Kullanımı

    Demir bir çubuk ya da teli iyice derine itekleyerek ve sağa sola hareket ettirerek tıkanmaya neden olan nesne ya da nesneleri ittirerek tıkanıklığı açabilirsiniz. Demir bir çubuk bulamadıysanız giysi dolabınızdaki bir askı da iş görebilir. Bu yol ile tuvalet tıkanıklığı sorununuzu çözebilirsiniz. Bu da iş görmediyse bir sonraki maddede açıklanan yol size göre olabilir.

  • Gider Açısı Kullanımı

    Toz halinde gider açısı satın alıp kullanabilirsiniz. Toz halinde gider açısının kullanımı ise şu şekildedir: Önce iki litre sıcak suyu hazır edelim sonrasında toz gider açısını tuvalete dökün, hemen ardından iki litre kadar sıcak suyu tuvaletinize, tıkanıklığın üzerine, dökünüz. Bu işlem sırasında ortamı havalandırmaya özen gösterin. Bu da işinize yaramadıysa son madde mutlak çözüm denebilir.

  • Profesyonel Destek Kullanımı

      Tuvalet tıkanıklığı çözüm yolları sizlere yardımcı olamamışsa, profesyonel destek almak tıkanıklığınızı mutlaka çözecektir. Can Alt Yapı Tesisat firması size bu konuda yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Sonuç

Hemen Arayın
WhatsApp