Altyapı Tıkanıklığı Çözüm Merkezi
Çalışma Saatlerimiz
00:00 - 23:59

Günümüz de mutfak ve banyo lavaboları hayatımızın en önemli alanlarında yer almaktadır.Lavabo tıkanıklığı sorunu müşterilerimizin bir anda başına gelen bir sorundur.Öncelikle bu tarz tıkanıklarda ilk baş suyun yavaş gitmesiyle beraber evinizde insan pisliği kokusu olabilir.Ardından kullandığınız lavabolar da iç su gitmez veya lavabo altındaki hortumlardan su damlatır.Mutfak ve banyo lavabolarındaki tıkanıklıklar farklı nedenlerden dolayı oluşmaktadır.Örnek vermek gerekirse mutfak lavabo giderlerin de tükettiğimiz besinlerin atık yağlarının fazla atılması sonucu mutfak borularına yapışır ve zamanla kötü koku şikayetiyle beraber su yavaş gider.Banyo lavabolarında ise traş olurken kılları çöpe atmadan lavabo deliklerinden gitmesi durumunda lavabo borusunda takılır ve üzerine de en ufak bir sıvı sabun geldiğinde banyo tıkanıklığı oluşturur.Aşağıda ki makalede sizlere tıkanmış olan lavabo nasıl açılır? sorusunun cevaplarını pratik yöntemler ile bilgi vereceğiz.İşte o pratik yöntemler;

Evde Pratik Yöntemlerle Tıkanmış Lavabo Açma

Tıkalı olan lavabolar da su gidişatı eskiye kıyasla çok yavaş ya da suyun hiç gitmeme sıkıntısı vardır.Örneğin mutfak ve banyo lavabo tıkanıklığında eğer tıkanıklığın kaynağı çok büyük değilse,yağlar veya sabun parçaları tıkanıklığa neden olmuşsa evinize usta çağırmadan doğal yöntemlerle tıkalı lavabolarınızı açabilirsiniz.Bazı durumlarda ise evde uyguladığınız yöntemler işe yaramazsa tıkanıklık açma işlemlerini profesyonel yapan firmalardan destek almanızı tavsiye ederiz.İşte evde pratik yöntemlerle nasıl lavabo açılır? sizlere bahsedeceğiz;

1-Lavabo Temizleme Teli Kullanın

Mutfak veya banyo lavabolarının delikerinde bir şey olduğunu tespit ettiyseniz ,elinize bir adet esnek tel ile lavabo deliklerinde aşağı doğru gönderip bir tam tur çeviriniz.

Ardından kettle’da kaynattığınız dört veya beş litre kadar sıcak suyu döküp lavaboyu durulayabilirsiniz.

Buradaki işlemde tel ile tıkanıklığa neden olan sorunu temizlerken ,sıcak su da etrafındaki maddeleri yumuşatarak ileri doğru gönderir ve tıkanıklığı açar.

2-Kaynamış Sıcak Su Dökün

Lavabo tıkanıklığı sorununda eviniz de veya iş yeriniz de kettle’ da kaynattığını dört veya beş litre kadar sıcak suyu elinize eldiven takarak lavabo deliklerinin içine doğru dökebilirsiniz.

Genellikle sıcak su mutfak lavabo tıkanıklığına sebep olan atık yağları dakikalar içinde eritir ve boruları tertemiz yapmasıyla beraber kötü koku şikayetlerini de ortadan kaldırır.

Ayrıca lavabonuz tıkanıklığınız olmadığı zamanlarda da haftanın belli günleri lavabodan sıcak su dökmeniz sizlere maddi ve manevi olarak büyük bir fayda sağlayacaktır.

3-Karbonat Ve Sirke Karışımını Dökün

Tıkalı olan lavabonuz da karbonat ve sirkenin tepkimesiyle beraber evinize usta gelmeden nasıl açacağınızı sizlere aşağıda bahsedeceğim;

Öncelikle tıkanmış lavabo gider deliklerine bir bardak karbonatı döküp hemen arkasından bir bardak sirkeyi döktükten sonra eviniz de tıpaç varsa delikleri tıpayıp ya da bir su bardağını ters şekilde kapatıp karbonat ve sirkenin tepkimesini girmesini sağlayabilirsiniz.

Ardından dört ,beş litre kadar kaynamış suyu üzerine döküp lavaboyu temizleyebilirsiniz.

Tüm bunları yaptıktan sonra 10 dakika bekleyip deliklerin üzerindeki tıpaç veya su bardağını kaldırabilirsiniz.Karbonat ve sirke karışımı olduğu için maske takıp bu işlemleri yapmanızı tavsiye ederiz.

İşlem sonunda lavabo borularınız tertemiz şekilde olup ,suyun yavaş gitme sorununa elveda edersiniz.

4-Bahçe Hortumuyla Su Basın

Tıkalı olan lavabo gider borunuzun içine bahçe su hortumunun bir ucunu ittirerek etrafına hava almayacak şekilde kapatın ve hortumun diğer ucunu da eviniz de veya iş yerinizde bulunan bir musluğa çıkmayacak şekilde montaj yapıp on dakika kadar su basın.

Bu yöntemde basılan tayzikli su ile tıkanıklığa neden olan atık yağlar veya yemek parçalarını tertemiz şekilde parçalama göreviyle ileri doğru ittirir ve lavabo tıkanıklığından kurtulmuş olursunuz.

Hortumu çıkardıktan sonra lavabo deliklerini tıpaç veya su bardağı ile kapatıp ,lavaboyu doldurduktan sonra bardak veya tıpaçı kaldırıp suyun yavaş mı hızlı mı gittiğini test edebilirsiniz.

5-Tuz Ve Sirke Dökün

Yukarıda bahsettiğim yöntemlerden karbonat ve sirke karışımında sonra tuz ve sirke ile de lavabo tıkanıklığını açmanız mümkündür.Karbonat tedariğiniz yoksa tuz ve sirke kullanarak lavabodan suyunuzun hızlı gitmesini sağlarsınız.

Önce lavabo deliklerinden yarım bardak tuzu dökün .

Bu işlemleri yaparken dökülen maddelerin deliklerden tam olarak geçtiğinden emin olmalısınız.

Yarım bardak tuzu döktükten sonra herhangi bir sirke yani elma veya beyaz sirke olması size yardımcı olacaktır.Sirkeyi döküp lavabo deliklerini su bardağını ters çevirip kapatıp döktüğünüz karışımın tepkimeye girmesini sağlarsınız.

Ardından on dakika kadar bekledikten sonra su bardağını kaldırıp üzerine dört veya beş litre kadar kaynamış sıcak suyu döküp lavabonuz peçete yardımıyla temizleyebilirsiniz.

Lavabo borularınız da bulunan yağ veya sabun tortularını temizleyerek sizleri büyük bir dert olan lavabo tıkanıklığından kurtarır.

Yukarıda bahsettiğimiz tüm adımları aslında haftanın belli günlerinde yaparak mutfağınızda kötü koku ve suyun gidişatında yavaşlama sorunuyla karşı karşıya kesinlikle kalmazsınız.

  1. Tıkanmış Lavabo Açma: Etkili Yöntemler-Evde Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır?-Lavabo Tıkanıklığı Çözme Yolları: Pratik Rehber-Lavabo Tıkanıklığı Giderme: Kolay Yöntemler-Tıkanmış Lavaboları Açmanın Püf Noktaları-Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Giderilir?-Evde Lavabo Tıkanıklığı Açma Teknikleri-Lavabo Tıkanıklığı İçin Doğal Çözümler-Lavabo Tıkanıklığı Sorunlarına Hızlı Çözümler-Tıkanmış Lavabo Açma Yöntemleri ve İpuçları-Lavabo Tıkanıklığı Giderme Rehberi: Basit Adımlar-Lavabo Tıkanıklığıyla Başa Çıkma Stratejileri-Lavabo Tıkanıklığına Karşı Hızlı Müdahale Yöntemleri-Pratik ve Etkili Lavabo Tıkanıklığı Açma Yolları-Evde Lavabo Tıkanıklığına Son: İşte Çözümler-Lavabo Tıkanıklığı Problemi ve Çözüm Önerileri-Lavabo Tıkanıklığı Giderme: En İyi Yöntemler-Lavabo Tıkanıklığına Doğal ve Güvenli Çözümler-Lavabo Tıkanıklığı Açma İpuçları ve Hileleri-Tıkanmış Lavabo Açma Yöntemleri: Hızlı ve Kolay-Lavabo Tıkanıklığıyla Mücadele: Pratik Çözümler-Evde Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır? Uygulamalı Rehber-Lavabo Tıkanıklığı Sorunları ve Çözüm Stratejileri-Lavabo Tıkanıklığı Açma: Doğal ve Ekonomik Yöntemler-Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri ve Adımları-Lavabo Tıkanıklığı Sorunuyla Başa Çıkma Yolları-Lavabo Tıkanıklığı Açmanın Püf Noktaları ve Öneriler-Tıkanmış Lavabo Problemleri ve Evde Çözüm Yolları-Evde Lavabo Tıkanıklığına Ne İyi Gelir? Doğal Çözümler-Lavabo Tıkanıklığı Giderme Yöntemleri: Hızlı ve Etkili-Lavabo Tıkanıklığı Sorunu ve Pratik Çözümler-Lavabo Tıkanıklığıyla Mücadele: En İyi Yöntemler-Lavabo Tıkanıklığına Kesin Çözüm: Pratik Bilgiler-Evde Lavabo Tıkanıklığı Açma Yolları ve Teknikleri-Lavabo Tıkanıklığına Anında Müdahale: Pratik Bilgiler-Lavabo Tıkanıklığı Giderme Yöntemleri ve Uygulamaları-Lavabo Tıkanıklığına Etkili ve Doğal Çözümler-Lavabo Tıkanıklığıyla Başa Çıkmanın En Pratik Yolları-Lavabo Tıkanıklığı Açma: İşte En İyi Yöntemler-Evde Lavabo Tıkanıklığı Problemi: Hızlı Çözümler-Lavabo Tıkanıklığı Sorununu Çözme Rehberi: Adım Adım-Lavabo Tıkanıklığı Çözme: Pratik ve Ekonomik Yöntemler-Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri ve Önerileri-Lavabo Tıkanıklığı Problemi ve Evde Uygulanabilir Çözümler-Lavabo Tıkanıklığına Anında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Sonuç

Hemen Arayın
WhatsApp