Altyapı Tıkanıklığı Çözüm Merkezi
Çalışma Saatlerimiz
00:00 - 23:59

Mutfak Lavabo Tıkandı Su Gitmiyor günlük hayatımızda çok önemli bir yere sahip olan alandır.Yağlı veya kirli olan bulaşıkları yıkarken diğer yandan da sebzelerinin üstünde kalan toprakları ve yabancı cisimleri yıkarız.

Öncelikle bazı binalarda tesisatlar eğimsiz veya içine kaçılan inşaat malzemeleri yüzünden mutfak giderinin tıkanmasına ve suyun yavaş gitmesini sağlamaktadır.

Bazen de dairenin uzun süre kullanılmasından sonra yani yağların veya sebzelerin duvarın içinde kalan mutfak gider borularının etrafına yapışmasıyla da mutfaktan suyun yavaş gitmesini sağlamakla beraber mutfak lavabosunun tıkanmasına yol açar.

Bu sorunda bir pompa yardımıyla mutfak evyesinden basınç yaparak borularda ki pisliğin ana gider yani ortak boruya atarak mutfak lavabonuzu açabilirsiniz.

Mutfak Lavabo Tıkandı Su Gitmiyor diğer bir alternatif ise de mutfak evyesinin altındaki hortumu çıkararak tıkanıklığı açabilirsiniz.

Çünkü bazı durumlarda evye altındaki boru da büyük sebze parçaları sıkışarak suyun yavaş gitmesini sağlar.

Ayrıca kanalımızda paylaştığımız videoları da izleyebilirsiniz.

Mutfak Lavabo Tıkandı Su Gitmiyor Sorununa Pratik Çözümler

1.Sorunun kaynağını anlayın: Öncelikle acele etmeden mutfak lavabonuz komple mi tıkalı yoksa mutfaktan açtığınız su eskisine kıyasla daha mı yavaş gidiyor? Bu adım da eğer oturduğunuz apartmanın mutfak ana gideri tıkandıysa üst katlarınızdaki dairelerin tüm suları sizin dairenizden çıkar ve mutfağınızı bir anda su basabilir.Diğer sorunda ise mutfaktan suyun yavaş gidiyorsa evinizde bazı adımları deneyerek usta çağırmadan maddi olarak bir kaybınız olmaz.

2.Sıcak su dökülmesi:Mutfak lavabo giderinizi ocakta kaynattığınız sıcak suyu bir anda dökerek tıkanıklığın açılmasını deneyebilirsiniz.Çünkü sıcak su boruların içinde tıkanıklığa neden olan yağları veya sebzeleri yumuşatarak tortuların ileri doğru gitmesini sağlar.

3.Kabartma tozu ve sirke ekleme:Bir fincan kabartma tozunu mutfak evyesindeki gidere doğru döktükten sonra üstüne de bir fincan sirke dökebilirsiniz.Bu yöntemde kabartma tozu ve sirke tepkimeye girerek tıkanıklığa neden olan yağları,kireçleri temizleyerek tıkanıklığı çözer.

4.El pompası veya tel uygulaması: Mutfak giderinize pompanın üstüne basıp bir anda geri çekerek gideri tıkıyan yabancı cisimleri veya yağ tortularının yerini oynatarak suyun gitmesini sağlayabilirsiniz.Ya da bir tel yardımıyla mutfak giderinin içine teli göndererek içindeki pislikleri ileri atıp ,üstüne sıcak su koyabilirsiniz.

5.Profesyonel bir hizmet alın:Yukarı da belirttiğim ipuçlarının hiçbiri işe yaramadıysa büyük bir sorunla karşı karşıyasınız fakat günümüzün teknolojisi sayesinden kırmadan mutfak giderini açan profesyonel ekipler vardır.Sorunun kaynağını telefonda görüştüğünüz ustaya belirterek hizmet alabilirsiniz.

Mutfak gider tıkanıklığı sorunu yaşamımızda karşımıza çıkacak büyük bir sorun olsa bile yukarıdaki bilgiler dahilinde evinize usta çağırmadan mutfak giderinizi sorunsuz bir şekilde açabilirsiniz.

Lavabo giderinde su yavaş gitmesini bile aslında büyük bir sorunun habercisidir.Lavabolara çok yağlı yemekleri dökmeyerek veya büyük sebze parçalarını atmadan böyle bir sıkıntıyı yaşama imkanınız olmaz.

Mutfak Lavabosu Neden Tıkanır?

 • Sebzelerin üstündeki topraklar veya yabancı cisimleri mutfak lavabosunda yıkama işlemi yaparken bu cisimlerin mutfak giderine kaçması.
 • Gündelik öğünlerimizde tükettiğimiz etlerin veya yemeklerin artık yağlarının çöpe dökmeden ,direkt olarak mutfak evyesine dökmemiz.
 • Mutfak lavabosuna sabun veya kireçlerin atılması da büyük sorundur.Çünkü mineraller ve sabunlar birleşerek katı bir hal oluşturur.
 • Dairenin mutfak gideri inşaat halinde yapılırken borunun içine inşaat malzemelerinin kaçması.
 • Mutfak giderinde ters meyil yani eğimsiz olduğu için düz boruda biriken yağ tortuları.
 • Bulaşık makinesi tahliye hortumun mutfak giderinin içine fazla itilmesi suyun gidişatını engelleyerek tıkanmasına yol açar.

Mutfak Lavabosu Tıkandıktan Sonra Evde Nasıl Temizlerim?

Mutfak lavabo tıkanıklığı başlı başına büyük bir sorun olmakla beraber her insanın yaşayacağı bir sorundur.

Sorunun ana kaynağını tespit etmeniz lazım.

Mutfak Lavabo Tıkandı Su Gitmiyor.Yani mutfakta musluğu açtığınız zaman su çok ağır mı gidiyor yoksa su hiç gitmeden mutfak altındaki dolaptan su mu basıyor.

Bu soruyu öğrendikten sonra ilk adım olarak mutfak evye altındaki hortumu bir tornavida yardımıyla açabilirsiniz.

Bazı durumlarda mutfak lavabosunda yıkanan topraklı sebzelere veya dökülen aşırı yağlardan dolayı evye altındaki borular kıvrımlı olduğundan dolayı içine yapışarak suyun çok yavaş gitmesini sağlar

Eğer mutfak tıkanıklığı hala devam ediyorsa bir adet pompa yardımıyla mutfak evyesine yerleştirip üstüne hızlı bir şekilde basınç yaparak borunun içinde yapışan veya kalan artık cisimleri ileri doğru ana gidere götürebilme şansınız olur.

Diğer bir çözüm ise de lavabo açıcılardır.Fakat lavabo açıcıları kullanırken elinize sağlam bir eldiven ve gözlük takmalısınız.Yakıcı özellikler barındırdığı için vücudunuz tahriş olur.

Bu makalede bahsettiğim tüm adımları yaptıktan sonra hala mutfak gideri tıkanıklığı devam ediyorsa mutfak lavabo altına bir kova koyarak ,güvenilir ve işini profesyonel yapan usta bulmalısınızdır.

Mutfak evye giderlerinde yıkadığınız sebze ve meyvelere dikkat etmelisiniz. Aksi takdir de borulara dökülen yağlar zamanla borunun etrafına yapışmasıyla mutfak giderinizi tıkayıp suyun gidişatında problem ortaya çıkarır.T

ükettiğimiz besinleri pişirdikten sonra tencerenin dibinde kalan yağları ise de bir peçete yardımıyla mutfak giderine dökmeden güzel bir şekilde temizleyerek çöpe atabilirsiniz.Ayrıca mutfak gideriniz tıkalı olmasa bile haftanın belirli günlerinde bir kova sıcak su dökerek ,boruların içinde olan yabancı cisim veya yapışan yağ tortularını eriterek büyük bir sorunla karşı karşıya gelmemiş olursunuz.Mutfak giderinizin tıkanması büyük bir sorun dahi olsa makale de paylaşılan bilgileri evinizde deneyerek evinize usta çağırmadan mutfak giderinizi açabilirsiniz.

Mutfak Lavabosu Tıkanıklığını Açmak İçin Doğal Yöntemler

Genelde mutfak lavabo tıkanıklığı büyük bir sorundur. Beklemediğiniz bir anda mutfak giderinizden su yavaş gitmesiyle beraber dolabın içinde dışarı doğru su çıkarak etrafın kirlenmesine yol açar.Maddi ve manevi olarak sıkıntılı bir tıkanıklık olsa bile sizlere mutfak giderinizi açmak için bazı yöntemlerden bahsedeceğim;

 • 1-Karbonat ve sirke karışımı:Mutfak evyenizin deliklerine yani giderine bir fincan karbonat döktükten sonra üzerine de bir fincan sirke döküp 10 dakika beklemelisiniz.Ardından sıcak bir su dökerek yağları eritebilirsiniz.
 • 2-Sıcak su ekleme:Tıkalı olan mutfak giderinize bir tencere veya kettle de kaynattığınız sıcak suyu bir anda dökerek tıkanıklığa neden olan katı sert cisimleri veya yağ tortularının yerini oynatarak ana gidere atabilirsiniz.
 • 3-Pompa yardımı:Elinize bir adet pompa alarak pompanın üstüne sert bir şekilde basarak boruların içinde kalan yağları basınç sayesinde ileri ittirebilirsiniz.
 • 4-Tel yardımı:Eviniz de tel bulunmuyorsa yakınınızdaki bir nalburdan tel alarak mutfak giderinize telip yavaşça gönderip çevirerek yağları parçalama göreviyle mutfak lavabonuzu kendiniz açarsınız.
 • 5-Lavabo açıcıları dökmek:Nalburdan lavabo açıcı ve eldiven,gözlük ekipmanları aldıktan sonra önce ekipmanlarınızı takarak ,aldığınız lavabo açıcıyı yavaş bir şekilde mutfak giderini döküp 10 dakika sonra da üstüne sıcak su döktüğünüz takdir de suyun gitmesini sağlarsınız.Bunları yaparken dikkatli olmasınız aksi takdir de lavabo açıcılar asit içerdiği için fiziki olarak zarar görebilirsiniz.
 • 6-Bahçe hortumuyla su basmak:Öncelikle 6,7 metrelik bahçe hortumu aldıktan sonra hortumun bir ucunu musluğa montaj yaptıktan sonra diğer ucunu da mutfak giderine sokup etrafını güzelce hava almayacak şekilde kapatıp bir anda suyu açıp 10 dakika beklemelisiniz.Tayzikli su tıkalı olan mutfak giderinizdeki yağları veya yabancı cisimleri parçalayarak ileri doğru atar.
 • 7-Elektrik süpürge yardımı:Elektrik süpürgenin başlığını mutfak giderinin olduğu boruya doğru sokup makineyi çalıştırmakla beraber eğer kısa mesafe de olan bir tıkanıklık var ise süpürge pisliği içine çeker ve mutfak giderini açar.
 • 8-Bulaşık deterjanı ile temizleme: Bu yöntemde ise bulaşık deterjanı içinde bulunan özel sıvıların yardımıyla ,mutfak evye gider deliklerine döküp açabilirsiniz.

Mutfak Lavabo Tıkanıklığını Evde Nasıl Açılır?

Mutfak lavabo tıkanıklığı çok büyük bir sorundur.Fakat bazı durumlarda mutfaktaki musluğu açtığınızda sadece su yavaş gidiyorsa bu sorunu evinize usta çağırmadan da açmanız mümkündür.Şimdi sizlere gerekli adımları söyleyeceğim;

 • Kaynar su taktiği:Ocakta büyük bir tencere de yaklaşık 20 dakika boyunca kaynattığınız suyu elinize eldiven takarak ,mutfak evyesindeki gider deliklerine döküp ,gideri tıkayan yağları eritebilme şansınız yüksektir.
 • Susta tel yardımı: Yakınınız da nalbur varsa bir adet mutfak gideri açma teli aldıktan sonra borunun içine teli sağa sola doğru çevirerek gönderebilirsiniz.Dirsekler de olan yağları bu yöntemle parçalayabilirsiniz.
 • Karbonatla sirkle birleşimi: Bir fincan kadar karbonat ve sirkeyi lavaboya döküp 10 dakika süre zarfından sonra bu karışımın tepkimesiyle beraber yağları yerinden oynatır.Ayrıca üstüne de kaynar su dökebilirsiniz bu taktik işe yaradığını görürseniz birkaç defa yapabilirsiniz.
 • Sirke ve tuz karışımı: Mutfak evye giderinin deliklerine öncelikle bir bardak tuz attıktan hemen sonra üzerine yardım bardak sirke ekleyerek 10 dakika beklemelisiniz.Sirke ve tuz bir araya geldiğinde içindeki yapılar sayesinde tepkime oluşturur ve tıkalı mutfak giderinizi açmanızı sağlar.
 • Tornavida yardımı:Bir adet tornavida yardımıyla önce mutfak evye gideri deliklerinin ortasında bulunan civatayı tornavida ile sökerek,borunun içindeki yağları temizleyebilirsiniz.Mutfak gider tıkanıklığı yakın mesafe de yani evye altındaki boru var ise bu yöntemle hem tıkanıklığını açarsınız hem de borunun içini yıkayarak mutfaktaki oluşan kokuları giderirsiniz.

Lavabo tıkanıklığı-Lavabo gideri tıkalı-Lavabo suyu gitmiyor-Lavabo tıkanması-Lavabo açma yöntemleri-Lavabo açma firmaları-Lavabo tıkanıklığı çözümü-Lavabo tıkandı ne yapmalı-Lavabo açıcı ürünler-Lavabo tıkanıklığı açma-Lavabo tıkanıklığı nasıl açılır-Lavabo tıkanıklığı açıcı-Lavabo tıkanıklığı açıcı ilaç-Lavabo tıkanıklığı açıcı robotlar-Lavabo tıkanıklığı giderme-Lavabo tıkanıklığı önleme-Lavabo tıkanıklığı belirtileri-Lavabo tıkanıklığına ne iyi gelir-Lavabo tıkanıklığı için çözüm-Lavabo tıkanıklığı temizleme-Lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri-Lavabo tıkanıklığı açıcı spreyle-Lavabo tıkanıklığı açma makineleri-Lavabo tıkanıklığı açma fiyatları-Lavabo tıkanıklığı için doğal çözümler-Lavabo tıkanıklığı için evde çözüm-Lavabo tıkanıklığı için hızlı çözüm-Lavabo tıkanıklığı için pratik çözüm-Lavabo tıkanıklığı için doğru çözüm-Lavabo tıkanıklığı için etkili çözüm-Lavabo tıkanıklığı için en iyi çözüm-Lavabo tıkanıklığı için acil çözüm-Lavabo tıkanıklığı için profesyonel çözüm-Lavabo tıkanıklığı için acil müdahale-Lavabo tıkanıklığı için hızlı müdahale-Lavabo tıkanıklığı için profesyonel yardım-Lavabo tıkanıklığı için uzman çözüm-Lavabo tıkanıklığı için deneyimli firmalar-Lavabo tıkanıklığı için güvenilir çözüm-Lavabo tıkanıklığı için garantili hizmet-Lavabo tıkanıklığı için kaliteli servis-Lavabo tıkanıklığı için yerinde müdahale-Lavabo tıkanıklığı için kısa süreli çözüm-Lavabo tıkanıklığı için uzun vadeli çözüm-Lavabo tıkanıklığı için pratik yöntemler-Lavabo tıkanıklığı için evde uygulanabilir çözümler-Lavabo tıkanıklığı için profesyonel destek-Lavabo tıkanıklığı için hızlı destek-Lavabo tıkanıklığı için yerinde çözüm-Lavabo tıkanıklığı için kesin çözüm-Lavabo tıkanıklığı için acil yardım-Lavabo tıkanıklığı için 7/24 hizmet-Lavabo tıkanıklığı için fiyat teklifi-Lavabo tıkanıklığı için ücretsiz keşif-Lavabo tıkanıklığı için detaylı inceleme-Lavabo tıkanıklığı için uygun fiyatlar-Lavabo tıkanıklığı için kampanyalı fiyatlar-Lavabo tıkanıklığı için indirimli fiyatlar-Lavabo tıkanıklığı için ekonomik çözüm-Lavabo tıkanıklığı için bütçe dostu hizmet-Lavabo tıkanıklığı için ekonomik çözümler-Lavabo tıkanıklığı için uygun fiyatlı hizmet-Lavabo tıkanıklığı için avantajlı teklifler-Lavabo tıkanıklığı için uygun ödeme koşulları-Lavabo tıkanıklığı için güvenilir servis-Lavabo tıkanıklığı için kaliteli hizmet-Lavabo tıkanıklığı için profesyonel ekip-Lavabo tıkanıklığı için tecrübeli personel-Lavabo tıkanıklığı için hızlı servis-Lavabo tıkanıklığı için kesintisiz hizmet-Lavabo tıkanıklığı için memnuniyet garantisi-Lavabo tıkanıklığı için çağrı merkezi-Lavabo tıkanıklığı için iletişim bilgileri-Lavabo tıkanıklığı için hızlı geri dönüş-Lavabo tıkanıklığı için randevu alma-Lavabo tıkanıklığı için online randevu-Lavabo tıkanıklığı için mobil hizmet-Lavabo tıkanıklığı için web sitesi-Lavabo tıkanıklığı için müşteri hizmetleri-Lavabo tıkanıklığı için iletişim formu-Lavabo tıkanıklığı için sosyal medya hesapları-Lavabo tıkanıklığı için canlı destek-Lavabo tıkanıklığı için yardım hattı-Lavabo tıkanıklığı için destek ekibi-Lavabo tıkanıklığı için servis numarası-Lavabo tıkanıklığı için destek talebi-Lavabo tıkanıklığı için acil yardım hattı-Lavabo tıkanıklığı için soru ve cevaplar-Lavabo tıkanıklığı için sıkça sorulan sorular-Lavabo tıkanıklığı için bilgi alımı-Lavabo tıkanıklığı için danışmanlık hizmeti-Lavabo tıkanıklığı için uzman görüşü-Lavabo tıkanıklığı için-Mutfak lavabo tıkanıklığı-Lavabo suyu gitmiyor-Mutfak lavabo tıkanması-Mutfak lavabo açma-Lavabo tıkanıklığı açma-Mutfak lavabo açıcı-Mutfak lavabo tıkanıklığı giderme-Lavabo tıkanıklığı nasıl açılır-Lavabo açma yöntemleri-Mutfak lavabo açma fiyatları-Mutfak lavabo açma ilaçları-Mutfak lavabo açma robotu-Mutfak lavabo tıkanıklığı çözümü-Lavabo tıkanıklığı önleme-Mutfak lavabo tıkanıklığı belirtileri-Lavabo tıkanıklığına ne iyi gelir-Mutfak lavabo tıkanıklığı için çözüm-Mutfak lavabo tıkanıklığı temizleme-Lavabo tıkanıklığı için doğal çözümler-Mutfak lavabo tıkanıklığı için evde çözüm-Mutfak lavabo tıkanıklığı için hızlı çözüm-Mutfak lavabo tıkanıklığı için pratik çözüm-Mutfak lavabo tıkanıklığı için doğru çözüm-Mutfak lavabo tıkanıklığı için etkili çözüm-Mutfak lavabo tıkanıklığı için en iyi çözüm-Mutfak lavabo tıkanıklığı için acil çözüm-Mutfak lavabo tıkanıklığı için profesyonel çözüm-Mutfak lavabo tıkanıklığı için acil müdahale-Mutfak lavabo tıkanıklığı için hızlı müdahale-Mutfak lavabo tıkanıklığı için profesyonel yardım-Mutfak lavabo tıkanıklığı için uzman çözüm-Mutfak lavabo tıkanıklığı için deneyimli firmalar-Mutfak lavabo tıkanıklığı için güvenilir çözüm-Mutfak lavabo tıkanıklığı için garantili hizmet-Mutfak lavabo tıkanıklığı için kaliteli servis-Mutfak lavabo tıkanıklığı için yerinde müdahale-Mutfak lavabo tıkanıklığı için kısa süreli çözüm-Mutfak lavabo tıkanıklığı için uzun vadeli çözüm-Mutfak lavabo tıkanıklığı için pratik yöntemler-Mutfak lavabo tıkanıklığı için evde uygulanabilir çözümler-Mutfak lavabo tıkanıklığı için profesyonel destek-Mutfak lavabo tıkanıklığı için hızlı destek-Mutfak lavabo tıkanıklığı için yerinde çözüm-Mutfak lavabo tıkanıklığı için kesin çözüm-Mutfak lavabo tıkanıklığı için acil yardım-Mutfak lavabo tıkanıklığı için 7/24 hizmet-Mutfak lavabo tıkanıklığı için fiyat teklifi-Mutfak lavabo tıkanıklığı için ücretsiz keşif-Mutfak lavabo tıkanıklığı için detaylı inceleme-Mutfak lavabo tıkanıklığı için uygun fiyatlar-Mutfak lavabo tıkanıklığı için kampanyalı fiyatlar-Mutfak lavabo tıkanıklığı için indirimli fiyatlar-Mutfak lavabo tıkanıklığı için ekonomik çözüm-Mutfak lavabo tıkanıklığı için bütçe dostu hizmet-Mutfak lavabo tıkanıklığı için ekonomik çözümler-Mutfak lavabo tıkanıklığı için uygun fiyatlı hizmet-Mutfak lavabo tıkanıklığı için avantajlı teklifler-Mutfak lavabo tıkanıklığı için uygun ödeme koşulları-Mutfak lavabo tıkanıklığı için güvenilir servis-Mutfak lavabo tıkanıklığı için kaliteli hizmet-Mutfak lavabo tıkanıklığı için profesyonel ekip-Mutfak lavabo tıkanıklığı için tecrübeli personel-Mutfak lavabo tıkanıklığı için hızlı servis-Mutfak lavabo tıkanıklığı için kesintisiz hizmet-Mutfak lavabo tıkanıklığı için memnuniyet garantisi-Mutfak lavabo tıkanıklığı için çağrı merkezi-Mutfak lavabo tıkanıklığı için iletişim bilgileri-Mutfak lavabo tıkanıklığı için hızlı geri dönüş-Mutfak lavabo tıkanıklığı için randevu alma-Mutfak lavabo tıkanıklığı için online randevu-Mutfak lavabo tıkanıklığı için mobil hizmet-Mutfak lavabo tıkanıklığı için web sitesi-Mutfak lavabo tıkanıklığı için müşteri hizmetleri-Mutfak lavabo tıkanıklığı için iletişim formu-Mutfak lavabo tıkanıklığı için sosyal medya hesapları-Mutfak lavabo tıkanıklığı için canlı destek-Mutfak lavabo tıkanıklığı için yardım hattı-Mutfak lavabo tıkanıklığı için destek ekibi-Mutfak lavabo tıkanıklığı için servis numarası-Mutfak lavabo tıkanıklığı için destek talebi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Sonuç

Hemen Arayın
WhatsApp